Novinky

Newsletter #7

I když obvykle očekáváme, že letní období bude trochu pomalejší, jsme si jisti, že v letošním roce tomu tak nebude. Objevují se stále nové developmenty a jiné projekty a na trh přicházejí zajímaví noví investoři. My sami jsme zaneprázdněni čím dál více; některé z našich probíhajících projektů se začínají rychle hýbat a jiné zajímavé novinky jsou na obzoru.

I pod veškerou tíhou práce jsem si však našel čas k rozvoji obchodních příležitostí na golfovém hřišti! To samozřejmě není žádné „utrpení“, jelikož golf je jednou z mých největších zálib. Co je ale pro nás hlavní, je fakt, že se GK v tomto roce stala jedním ze sponzorů Development Tour, což nám jistě pootevře dveře k mnoha zajímavým lidem z oblasti realit.

Doufám, že se s některými z vás brzy potkám na greenu!

Celý článek

Rovnice o mnoha neznámých

Rekonstrukce oprávněně patří k nejnáročnějším stavebním činnostem, protože na jejím počátku je spousta neznámých, které skrývá stav domu. Z tohoto důvodu by rekonstrukci měla předcházet pečlivá příprava, která obsahuje např. stavební průzkum a statické posouzení domu.

Při rekonstrukci tohoto dvougeneračního rodinného domu byly na fasádě kromě kontaktního zateplovacího systému s bílou omítkou použity vláknocementové obkladové fasádní desky Cembrit Granite/Pearl doplněný o žlutý akrylový nátěr a dřevěný obklad Rhombus ze sibiřského modřínu. Střešní krytina je také vláknocementová – Cembrit, Anglický obdélník. Autory projektu jsou: GeddesKaňka (Ing. arch. Tomáš Kaňka a Ing. arch. Vladimír Uzel).

Celý článek

GEDDESKAŇKA SE UJME PŘESTAVBY HISTORICKÉ BUDOVY V PLZNI

Architektonická kancelář GeddesKaňka s.r.o. byla jmenována hlavním architektem pro nový prestižní projekt – rekonstrukci velké historické budovy v Plzni.

Investor plánuje spolu s architektonickým týmem GeddesKaňka přestavbu činžovního domu v ulici Čelakovského v Plzni, který se nachází v těsné blízkosti historického centra města. Stavba bude citlivě adaptována s ohledem na současné požadavky na bydlení. Investičním záměrem je vytvoření bydlení vysokého standardu v historicky a esteticky cenném objektu, který bude zahrnovat 14 až 15 bytů, z nichž 3 mezonetové bytové jednotky budou umístěné v nově adaptovaném podkrovním prostoru. V objektu a na jeho pozemku budou zajištěna parkovací stání.

V současné době je záměr v projektové přípravě a realizace je plánována na rok 2018 – 2019.

Celý článek

Newsletter #6

Tento rok je pro GeddesKaňka významný, jelikož je to již desátý rok existence naší kanceláře na českém trhu. Je těžké uvěřit, že je to už tak dlouhá doba, protože to opravdu uteklo, ale zároveň uznávám, že se nám to hezky povedlo!

V našich začátcích jsme se soustředili převážně na výstavbu nákupních center a byla to právě práce na projektu Obchodní centrum Olympia, která byla prvním krokem k založení pražské kanceláře. Od té doby se však značně rozrostl tým GeddesKaňka i jeho portfolio. Stalo se tak především v posledních pár letech, kdy jsme se v roce 2015 přestěhovali do současných kanceláří v Tomkově ulici v Praze, a náš tým nyní nabízí komplexní služby v oblastech architektury, urbanismu, interiérů a developmentu. Víme, že zákazníci oceňují naši schopnost vést celý projekt samostatně, a naším plánem je tuto strategii nadále rozvíjet nejen během tohoto roku, ale, doufejme, i mnoha dalších let!

Během naší cesty jsme pracovali na mnoha významných projektech, ale celkově si myslím, že nejvíce hrdi jsme na naši schopnost pracovat jak pro mezinárodní developery s rozsáhlými projekty, tak pro místní jednotlivce. Největší projekt, na němž právě teď pracujeme, je samozřejmě Zlatý Lihovar na pražském Smíchově; projekt rezidenční výstavby, jímž se zabýváme od jeho počátků, a jehož dokumentace pro územní řízení byla právě předána investorovi. Co se týče lokálních menších projektů, brzy budeme dokončovat Viladům Hloubětín, o kterém se můžete dočíst více níže.

To, čeho jsme byli schopni do této doby dosáhnout, definitivně předčilo očekávání z doby před deseti lety, kdy jsme spolu s Clarkem Geddesem otevřeli kancelář Geddes Architects Prague (od roku 2015 GeddesKaňka). Na oslavu našeho desetiletého výročí plánujeme v průběhu letošního roku několik akcí a doufáme, že se na některé z nich s Vámi potkáme!

Prozatím se můžete níže dočíst více o týmu GeddesKaňka a našich projektech, ale také o novinkách z londýnské kanceláře. Stejně jako většina z Vás, i my se těšíme na příjemnější počasí a přívětivější pracovní podmínky!

Užijte si začínající jaro!

Celý článek

Kontakt

Kaňka + Partners s.r.o.
Radlická 3301/68
150 00 Praha 5 – Smíchov
Česká republika

info@kankapartners.com
Tel.: +420 732 303 103