Novinky

Newsletter #11

Určitě nejsme jediní, kteří během léta šíleli kvůli uzavírkám silnic a celkovému narušení dopravy způsobenými tolika různými rozsáhlými stavbami, které zpomalují provoz! A byť se po celé Praze otevírají nové staveniště! – média i nadále mluví jak o nedostatku kvalitních rezidenčních projektů v Praze, tak zejména o potřebě více hotelů, které by uspokojovaly rostoucí počet návštěvníků města.

Navzdory těmto problémům i výzvám některých vlastních projektů, má tým GeddesKaňka více než dostatek práce a prosperuje. Dokonce můžeme s potěšením oznámit, že u několika projektů se chystáme zahájit výstavbu již dříve, nežli jsme doufali. Nezbývá nám nežli věřit, že toto neuvěřitelně dlouhé léto bude ještě pokračovat co nejdéle do podzimu, aby nás nezastavilo špatné počasí!

My z oblasti realit, zejména pak my architekti či naši klienti, nemůžeme být tímto vůbec překvapeni. Čas, který věnujeme získání povolení pro nové stavby nebo rekonstrukce, zůstává obrovským problémem. Naše firma plánuje výstavbu stovek (ne-li více) bytových jednotek a domů, ale stále zůstává otázkou, kdy začneme stavět. Vše, v co můžeme doufat, je, že si nejvyšší místa všimnou rovnice mezi aktuálním nedostatkem nemovitostí a celkovou dobou povolovacího procesu a že se začnou dít nějaké změny. Přeji všem přívětivý podzim,

Tomáš Kaňka

Projekty Byť mnohé z našich projektů jsou stále v povolovacím procesu, zejména velké developerské projekty, které se neustále ladí a doplňují, těší nás, že jsme měli možnost se přes léto věnovat dokončení administrativy pro řadu projektů, které se nyní blíží etapě realizace. Tyto projekty zahrnují:

  • Předložili jsme žádost o společné územní rozhodnutí a stavební povolení pro středně velký bytový dům v sousedství 02 arény - jednoznačně se jedná o jednu z nejdynamičtěji vyvíjejících se městských částí, s řadou zajímavých developerských rezidenčních projektů.
  • Dokončení koncepce další soukromé vily “vesnického typu” v okolí zříceniny hradu Okoř.
  • Předložili jsme žádost o společné územní rozhodnutí a stavební povolení pro rozsáhlý obytný dům v Plzni.

Zprávy Našim dlouhodobým cílem v GeddesKaňka je nabídnout "kompletní servis" pro developery a investory, přičemž můžeme pomáhat s projektem od samého přípravné fáze až po realizaci. Těší nás, že nejnovějším přírůstkem do našeho týmu je stavební inženýr Ondřej Šteger, kterého jsme přivítali 1. srpna. Díky jeho odborným zkušenostem můžeme našim klientům nabídnout širší spektrum služeb v oblasti stavební projekce a stavebně technického know-how.

Ondřej (39) získal titul stavebního inženýra na Stavební fakultě ČVUT v Praze, kde studoval v letech 1999 až 2005. V dalších letech zde pokračoval ve studiích a v roce 2010 získal doktorský titul v oboru ekonomie a stavebního managementu.

Po dokončení studií získal rozsáhlou praxi v různých architektonických firmách se zaměřením na obytné budovy. V letech 2005 až 2009 se podílel na rekonstrukci pražské vily U Dubu a výstavby komplexu bytových domů „Slatinka“, v letech 2012 až 2018 se zabýval výstavbou nových obytných budov „Na Lysinách“ a „Bieblova“ v Praze.

V letech 2009 až 2012 pracoval pro firmu Škoda Praha Invest jako projektant průmyslových budov odpovědný za veškeré fáze zpracování dokumentace a za stavební dozor. K jeho projektům patřil návrh provozních budov uhelné elektrárny Ledvice a dozor nad výstavbou paroplynové elektrárny Počerady.

Geddes Architects ve Velké Británii Trochu slunce uprostřed Brexitové tmy!

Geddes Architects s potěšením oznamuje, že byl dokončen další projekt v rámci Mira Technology Park. Technologický institut Mira je již sedmou dokončenou budovou v parku za posledních šest let a nyní vítá své první studenty.

Rychle rostoucí Mira Technology Park se nachází v blízkosti Nuneatonu, ve Velké Británii, a je inovačním vzdělávacím zařízením pro automobilový výzkum. Společnost Mira Technology Institute, založená ve spolupráci se společnostmi Horiba Mira, North Warwickshire a Hinkley College, Univerzitou v Leicesteru, Univerzitou v Loughboroughu a Univerzitou v Coventry, plně využije svého umístění mezi rozsáhlými výzkumnými a testovacími zařízeními světové třídy polečnosti Mira.

Geddes Architects, která vede veškeré plánování, je architektem technologického parku a zároveň tohoto Institutu.

Celý článek

Newsletter #10

Pomalu se blíží jaro a i kancelář GeddesKaňka je plná života, a to už od počátku tohoto roku! Spoustu práce na současných projektech, mezi které patří například rekonstrukce historického Grand Hotelu Evropa na Václavském náměstí nebo bytová novostavba v pražské Libni, a k tomu také jednání s několika zajímavými potenciálními zákazníky mají za následek to, že náš tým je skutečně k nezastavení. Rozhodli jsme se ho proto začít pomalu rozšiřovat, abychom mohli poptávce nadále vycházet vstříc, což je samozřejmě poměrně příjemná starost. V tomto newsletteru Vám tak dnes představíme naši novou posilu, a pravděpodobně neuplyne dlouhá doba, než Vám představíme další.

Celý článek

Newsletter #9

Myslím, že každý, kdo se zabývá nemovitostmi, ví, jak obtížné je dokončit stavební projekt, což v posledních několika měsících zaujalo i média. Zaobírala se zejména pomalým přístupem úřadů při schvalování povolení a podobnými tématy. Jako architekti o tomhle zřejmě víme více, než mnoho ostatních, protože to je pravděpodobně jedním z nejtěžších aspektů naší práce.

Navzdory tomu nás s přicházejícím koncem roku velmi těší, že některé z našich větších projektů nyní postupují rozumnou rychlostí, a pár z nich, které byly na krátký čas pozastaveny, se začínají opět rozpohybovávat. Na projektu rekonstrukce rezidenčního objektu v Plzni jsme zahájili práce na dokumentaci pro stavební povolení, obrovský development Zlatý Lihovar na Praze 5 také zaznamenává adekvátní posun, a právě jsme byli pověřeni prací na fantastickém novém projektu, o kterém jste pravděpodobně již slyšeli - přestavbou slavného hotelu Evropa na Václavském náměstí.

Celý článek

Newsletter #8

Léto se pomalu chýlí ke konci, ale pokud jste v těchto měsících měli tolik práce jako my v GeddesKaňka, budete se asi divit, kam vlastně uteklo! Podařilo se nám dokončit dva z našich stávajících projektů, ale neměli jsme moc času se s nimi rozloučit, jelikož se nám hned rozpohybovaly projekty jiné, a také jsme se ucházeli o několik nových zajímavých zakázek. Jako obvykle u některých z nich nemůžeme prozradit mnoho, ale níže se dozvíte více alespoň o těch, které představit můžeme.

Snažil jsem se strávit také nějaký čas na golfovém hřišti, ale jelikož jsem se v tomto období mimo jiné stěhoval do nového domu, byl můj volný čas opradu omezený. Mám však v plánu pokračovat ve své účasti na „Development Tour“, a doufám, že někoho z vás potkám na záříjovém turnaji.

S přicházejícím podzimem se budu těšit na setkání s vámi,

Tomáš Kaňka

Celý článek

Kontakt

Kaňka + Partners s.r.o.
Radlická 3301/68
150 00 Praha 5 – Smíchov
Česká republika

info@kankapartners.com
Tel.: +420 732 303 103